11 haziran 2022 galatasaray başkanlık seçimi – Gala Sözlük
liste tesliminin bugün yapılacağı olağanüstü seçimli genel kurulu. eğer başka aday çıkmazsa seçime eşref hamamcıoğlu ve dursun özbek girecek. kulislerde konuşulan dursun özbek'in listesinin daha iyi olduğu ve böylece favori olduğu. seçimi kazanan galatasaray olsun.
listeleri görmeden kesin bir şey söylememek gerekir ama sanılanın aksine eşref hamamcıoğlu'nun iyi bir şansı olduğunu hatta seçim dönemine kadar doğru şekilde organize olursa kazanabileceğini düşünüyorum. zaten dursun özbek'in tek aday olma ısrarının gerçek sebebi de camianın birleşmiş gibi görünmesini önemsemesinden ziyade bunu bilmesidir.
çok az bir süre kalmasına rağmen net olarak konuşulması gereken ne varsa muallakta kaldı. başkan adayları, başkan adaylarının listelerinde kimler olduğu, vaatler, yapılması istenen şeyler, galatasarayın geleceği ile ilgili görüş ve beklentiler, planlar, istekler vs vs.

kim gelecek bilmiyorum ama yığınla sorunu önünde bulacağı kesin. umarım hayırlısı olur.
ağustosun ilk haftası ligin başlayacağını düşünürsek, çok gelmiş kalmış bir seçimdir

hırslar uğruna 1 seneyi daha çöpe atan seçimdir

camianın hiçbir şekilde elini taşın altına koymadığı seçimdir
bu seçimi mevcut siyasi konjonktürden bağımsız görmek saflık olur keza ülkenin her alanına sirayet etmiş durumda bu siyasi erk.

bu bağlamda eşref hamamcıoğlu'nu muhalefetin adayı, dursun özbek'i iktidarın adayı gibi yaftalamak hata olmaz.

ben galatasaray'ın herhangi bir siyasi erke boyun eğmesini hoş görmem, göremem. zaten tarihimizde böyle bir mesele yok.
20 Mayıs 2022 saat 18:00 itibariyle listelerin teslim edilerek tarafların netleştiği tarihi galatasaray seçimidir.

Ateş Ünal Erzen-Mehmet Cansun seçiminden beri ilk kez galatasaray'ın temel sorunu karşısında aynı görüşleri savunan adayların olduğu bir seçim olmuş olacak.

bu da 20 sene demek ki bu borç batağında olma sebebimiz de tam olarak bu.

iki aday da temel sorun olarak faizi ve bütçe açığını görüyor. iki aday da gayrimenkul satışını elzem görürken sportif faaliyetlerin faiz yükümüze ve bütçe açığına hiçbir olumlu katkısı olmayacağı gibi bilakis sorunun temeli olduğunun farkında...

aralarındaki fark dursun özbek blok halinde borç ödeyerek sorunu ortadan kaldırıp diğer rakiplerimizin banka borçları devam ederken agresif büyüme tarafındayken eşref hamamcıoğlu da bankalar birliği anlaşmasının faiz ödemeleriyle birlikte bir kısım anapara ödemesi yapıp bütçeyi küçülterek rakiplerle dengeli bir şekilde mücadele edip bu seneyi de düşürülmüş hedeflerle bitirip sonraki seneye agresif bir politika gütmeye taraf.

ilk defa mantıksız bir seçenek yok 20 yıldır belki mustafa cengiz'in ilk seçimi hariç tutulabilir baskın bir seçimde herkesin ortak adayıydı çünkü rahmetli... bu vesileyle seçimin tekrar hayırlara vesilece olacağını biliyor ve 11 haziran 2022'nin galatasaray için bir milat olacağının farkında olarak işbu girdiyi bitiriyorum.
Tahminim adeta kovalayarak göndermiş olduğumuz Dursun seçimin favorisi. Humeyni gibi