Abdurrahim Albayrak – Gala Sözlük
ne iktidar yalakalığı ne hainliği ne de fatih terim düşmanlığı kalmış ağabeyimiz... bence destekli sallamakta fayda var. kendisi ilkokul mezunu rizeli biridir. şöförlükten gelip arkasında kimse olmadan sıfırdan bir imparatorluk kurmuştur.

iktidar yalakası değildir akpli bile değildir. kendisinin anaplı olduğunu bilmeyenler aynı zamanda mesut beyle olan hukukunu da bilmez (belki de soyadı albayrak diye trabzonlu filan zannediliyor olabilir :) ). fatih terim ile arasının bozulduğu söylemleri ise ancak ve ancak fener fitnesi olabilir.

ilk yöneticilik tecrübesini mehmet cansun başkan zamanında fatih altaylılar ile beraber yaşadı. mühim bir dipnot fatih terim ve baba gündüz de dahil olmak üzere abdurrahim albayrak dışında ne galatasaray tarihinde ne de dünya spor tarihinde müsabık olunan ve kendisinin yönetici olduğu her sezonda şampiyon olunan başka bir örnek yoktur.

yani yeri geldi fatih terim bile şampiyon olamadı ama abdurrahim albayrak istisnasız yönetici olduğu her sene şampiyon oldu. fleurqinli niculesculu kadroyla da drogbalı sneijderli kadroyla da...üstelik 96-00 arasında yönetici bile değildi.

galatasaray'a yaptığı maddi katkıların ötesinde futbol dışında ergin hoca'ya basket takımı için verdiği paralardan galatasaray dışında malum basın ekspres yolunda meydana gelen sel felaketinde binlerce kişiyi altur genel merkezinde kendisi sel sularına girerek kurtaran; sağ elinin verdiğini sol elinin görmediği; bulgaristan deplasmanında serkan aykut'un attığı gol sonrası elektroşokla hayata dönen adam galatasaray'a yakışmayacak da j'accuse j'accuse diyen mehmet karlı mı yakışacak :) burası galatasaray burada ahde vefa var ye kürküm ye muamelesi değil...
Keşke kendisi galatasaray başkanı, fatih hoca da teknik direktörümüz olsa. Sanırım artık çok güç bir hayal.
Başkanlık için yeterli görmesem de camia da haksızlık yapıldığını da kabul ediyorum. Tabii falco transferi gibi eleştiriyi hak ettiği zamanlar da çok. Kasa kolaylığı sağladığı sonrasında geri aldığı da biliniyor.
tarihe not düşülsün; 11 haziran'daki seçimde yüzlerce kişilik grubuyla birlikte düşman olduğu eşref hamamcıoğlu'na oy vermiştir.

bu sürpriz desteğin perde arkasında 'bunlar nasılsa başarısız olur, biz de sonraki seçimde iktidarı alırız' stratejisi vardır.

dursun özbek ve ekibinin başarılı olup iki dönem (5 yıl) görevde kalma ihtimali nedeniyle böyle bir yol izlemiştir.

yani resmen galatasaray'ın başarısızlığını istemiştir. şu hesaplara bakın. alın size galatasaray siyaseti!