arama konferansı – Gala Sözlük
maalesef özhan canaydın başkan tarafından 2002'de gerçekleştirilen son formal arama ve karar konferansı galatasarayımız için sonun başlangıcı olmuştur.

elbette istişarede hayır vardır ama rahmelinin anlamadığı meselenin sorun tespiti değil çözüm tespiti olduğuydu. ve tutturulamayacak hedeflerin aranıp karara bağlanması sadece sorunları daha da arttıracaktır. gelin rahmetli ne hikayeler anlatmış o tarihte bir bakalım (günümüze ışık tutması açısından);

galatasaray 10 yıl içinde aşağıdaki hedeflere ulaşacaktır:

1) 2012'de 300 milyon usd ciroya ulaşılacak.
2) üye sayısı dengeli ve hakkaniyetli bir biçimde artacak.
3) toplam sempatizan (tabire dikkat) sayısı 40 milyona çıkartılacak.
4) bu kitle kulüp için sürekli bir gelir kapısına dönüştürülecek (taraftar sadece sempati duyup karşılığında para verecek).
5) dünyanın ilk 5 futbol takımından birine sahip olunacak (haim fresco ile kuvvetle muhtemel planlıyordu rahmetli).
6) bu 10 yıllık zaman zarfında 7 lig şampiyonluğu, 2 ya da 3 avrupa şampiyonluğu uefa, süper kupa yahut şampiyonlar ligi kazanılacak ve her sene şampiyonlar liginde çeyrek final oynanacak (sorun da tam burada bunlar faruk süren yaptıysa ki adamın transtürkü battı bizim için bunlar çocuk oyuncağı diyen dünyadan bihaber adamlar ki rahmetli de vefat etmeden alay ettiği faruk süren gibi iflas etti ne yaparsın allahın mukadderatı işte).
7) uefa normlarına uygun ilk türk takımı olmak.
8) tüm amatör branşların kendi ayakları üstünde duracak gelir gider dengesine kavuşarak her branşta dünya şampiyonu olmak ( :) size rağmen olanları da ya küme düşürdünüz ya da süründürdünüz). şampiyonluk beklerken küme düşmek ancak size yakışırdı zaten.
9) galatasaray değerlerini ve kimliğini korumak (vakıfı kastediyordu rahmetli kuvvetle muhtemel derneği değil:) ).
10) altyapıdan galatasaray ahlakına uygun sporcuları yetiştirmek (arda turanlar, aydın yılmazlar, semih kayalar daha sayalım mı?).
11) her galatasaraylının evine bir galatasaray markalı ürün sokmak (siz daha süper kupa ve uefa kupasının biblosunu satamadınız bırak lisanslı kırtasiye ürününü filan haa bir de bilekliklerimiz var onu da siz değil dursun özbek yaptı bilezik gibi geçirdi...)
12) uluslararası standrtlarda tesis ve stada kavuşmak (sarıgülün projesini 3 sene sonra yiyip adnan başkanın başına bomba bıraktın tesis meselesini ise daha hala çözemedik sayende)
13) sürdürülebilir, sağlıklı mali yapıya kavuşmak (ya özhan ağabey sağlıklı maddi yapıya 50 tane oyuncu alıp ücretlerini tefeci faiziyle borçlanıp mı ödeyip sağlıklı bir yapıya kavuşturacaktık?)

keşke hiç başkan olmasaydın şu an belki de yaşıyor olurdun...keşke hiç arama konferansı toplamasaydın zaten avrupa şampiyonu takımımız vardı zaten cansun başkandan en son avea'dan gelen göğüs sponsorluk anlaşmasıyla sıfır borç teslim almıştın, üstüne kasamızda rivamızı tapusu kalmış olacaktı dahası tek kuruş ödemeden seyrantepeyi aslantepe yapacaktık...her şeyin içine etti bu arama konferansları...özhan ağabey yapacağın tek şey hiç birşey yapmamak olacaktı...