beşiktaş – Gala Sözlük
galatasaray ve fenerbahçe'nin gölgesinde, semtlerinde jimnastik ve çeşitli bale gösterileri yaparken futboldan etkilenen, 1909 yılında kurulan eski jimnastik, yeni futbol kulübü.
Forvet konusunda gerçekten çok şanslı bir takım. Demba Ba , Gomez , Cenk , Burak ve Aboubakar hepsinden verim aldılar şimdi de Weghorts ismi geçiyor. Her ne kadar geçen sezonu kötü geçirmiş olsada bizim lige uygun profilde bir forvet katkı verecektir.
Taraftarı; sentetik madde bağımlısı, futbol şike literatürüne "atla şike yapmak" gibi ütopik bir fikir sokmuş, küçük ama mide bulandıran kulüp.

Not: Bence tanımı böyle yapılmalıydı.
Tek amaçları Galatasaray kulübüne laf atarak kendilerini tatmin etmek ve nefret tohumlarından zevk almayı kendine düstur edinmiş, tanınmış simaları bile tiner bağımlısı olan, küçük ama mideleri alt üst eden bir camiadır.
Sağlam takviyeler yapan takım eğer Valerien İsmael 3'lü sistemi oturtur ve saçma sapan takıntılar yapmazsa Beşiktaş ipi göğüsleyebilir hem Avrupa'da da yoklar gerçi bizde yokuz ama kadro kalitesi olarak ne yazık ki Beşiktaş'ın bir hayli gerisindeyiz.
de souza sakatlığı ile sezona havlu atabilecek klüp. de souzanın en erken 5 ayda döneceği, muhtemelen sezonu kapattığı konuşuluyor. orada ki tüm yük Gedsona binecek bakalım ne kadar gidebilecekler.
Şiir gibi oynuyorlar çok etkili bir hücum hattına sahipler. Bana göre şampiyonluğun en büyük favorisi kendileri. Galatasaray kendine gelse ya hiç umudum yok valla .
iyi top oynayan ve atletik bir yapıya sahip takım. sezon başında 3lü 4lü mevzusu yüzünden sendeleyeceklerini düşünüyordum, ama çabuk toparladılar. yine de kadro derinliğine sahip değiller ve sezon içinde sakatlık ve performans düşüklüğü durumlarıyla sendeleyebilirler.