Domenec Torrent – Gala Sözlük
Domènec Torrent Font

Futbol A Takımı Teknik Direktörü

Doğum Tarihi: 14.8.1962
Doğum Yeri: İspanya / Santa Coloma de Farners
Sözleşme Bitiş Tarihi: 30.06.2023

Çalıştırdığı Takımlar:
Flamengo (31.07.2020 - 19.11.2020)
New York City (11.06.2018 - 08.11.2019)

Yardımcı Antrenör Olarak Başarıları:
3x İspanya Şampıyonu (Yardımcı Antrenör)
1x Premier League Şampiyonluğu (Yardımcı Antrenör)
1x İngiltere Kupa Şampiyonluğu (Yardımcı Antrenör)
2x Şampıyonlar Ligi Şampiyonluğu (Yardımcı Antrenör)
2x İspanya Kupa (Yardımcı Antrenör)
3x İspanya Süper Kupa (Yardımcı Antrenör)
3x Almanya Şampiyonluğu (Yardımcı Antrenör)
2x Almanya Kupa Şampiyonluğu (Yardımcı Antrenör)
3x Dünya Kulüpler Şampiyonluğu (Yardımcı Antrenör)
2x Avrupa Süper Kupa Şampiyonluğu (Yardımcı Antrenör)
Galatasaray da seçimin sonrasında sabırsızlıkla yollarının ayırılmasını beklediğim ve istediğim Teknik Direktör.Takım galibiyet aldığı zaman takımı sahiplenen ve taktiğini öven , yenilince futbolcuları basın röportajlarında medyanın önüne atan , Pep Guardiola'nın yardımcısı olmasıyla övünen ispanyol antrenör .

GS - Adana Demirspor maçında attığımız gol sonrası tribünlere seneye de buradayım gibilerinden işaret yaptı , inşallah Antalya maçı öncesi gönderilirsin...
Galatasaray tarihinin en düşük puan ortalamalarından birine sahip teknik direktör. önümüzdeki Antalyaspor maçından sonra bu seneki fatih terim performansına yetişir mi merak konusu
seçimden sonra akıbetini oldukça merak ettiğim teknik direktör. kulübün en büyük efsanesi apar topar gönderildikten sonra kendini birden yangın yerine dönen galatasaray'ın içinde bulmuşsa da, bu durumda takımı idare edecek mentale sahip olmadığını ve takıma yeni hiçbir şey getirmediğini düşünüyorum. bakalım seçimden sonra devam edecek mi.
soru işareti teknik direktör. son maçlarda genç yetenekleri oynatsaydı gelecek sene de kalması yönünde bir fikrim oluşabilirdi, ancak sadece kendini kurtarmaya çalışarak bence şansını kaybetti.
Fatih Terimin kesip attığı tırnağı olamayacak kişi şahıs(asla hoca değil)..!!
fatih karagümrük hocası olması kendisi için daha iyi olur ,tetikçi hoca
Burak Elmas - Torrent = tencere- kapak.

Gelirken bu kadar övülüpte bu kadar başarısız olan ikili zor bulunur. Saygı duyuyordum fakat maç sonu toplantılarında laf sokma denemeleri yapması yine Burak Elmas’ın ben başkanım diye sürekli açıklama yapması gibi.
sadece antrenmana göre kadro belirleyen hoca. hafta içi antrenmanda kim daha çok çalışıyorsa hafta sonu maçta formayı alıyor. taylan'ın, berkan'ın, hatta babel'in banko oynaması tamamen bununla alakalı. adam tembel futbolcu maçta ne yaparsa yapsın oynatmıyor.

bu normalde iyi bir şeydir ama bunu hiç esnetmezseniz size yarardan çok zarar getirir. bazı oyuncular antrenmanda ne kadar çalışırsa çalışsın maç içerisinde stresi, rakip baskısını kaldıramayıp hata yapabilir. sizin antrenman performansına göre kadroya koyduğunuz adam maçta o performansa yaklaşamıyorsa burada sorun var demektir.

ayrıca bu anlayış nedeniyle yaratıcılık konusunda sadece kerem'in ayağına bakan kısır bir takımı barış, morutan, halil gibi anlık patlamalarla skor üretme potansiyeli olan oyunculardan oyunculardan mahrum bıraktı ve kaç haftadır hiç üretemeyen, küme düşmüş takıma şut çekemeyen bir takım izledik. bu oyuncuları antrenman performansını beğenmeyip kadroya almayabilirsin ama hamle olarak daha efektif kullanmak zorundasın. halil mesela kadrodaki en kolay adam eksilten oyuncu olabilir. oyuna almak için 80'i beklemene gerek yok. keza barış, son dakikalarda oyuna girip skoru değiştirebilecek pozisyonu yakaladı bugün. bu oyuncuların oyuna girme zamanı bu kadar geç olmamalı. bundan daha da önemlisi rotasyonda, arda'nın arkasında kalmamalılar. evet kadro mühendisliği gerçekten çok sakat yapılmış ama torrent'in hamleleri ve zamanlamaları da buna hiç yardımcı olamadı maalesef.