eşref hamamcıoğlu – Gala Sözlük
galatasaray'ın 39. başkanı olmak için dursun özbek ile yarışacak başkan adayı.

listesini verdikten sonra yaptığı "galatasaray'ın çatıdan ziyade bir temele ihtiyacı olduğunu hep beraber biliyoruz. bu temeli sarsmaya kalkanları en güzel dersi ve cevabı genel kurul üyeleri verecektir. bundan şüphemiz yok" açıklamasıyla karşısına gerçek bir rakip çıkmasının kendisini ne kadar bozduğunu gözler önüne sermiştir.

hiçbir vaat vermeden, proje üretmeden 'hayal satmıyoruz' kisvesi altında sadece susarak galatasaray'ı yönetmeye talip olanların nihayet biraz çalışması gerekecek.
gözlemlediğim kadarıyla listesinden eski merkez bankası başkanının da çıkmasıyla muhalefete yakın bir çizgide devam edecektir. zaten daha evvel divan başkanıyken 'her şey çok güzel olacak' sloganı meselesi de olmuştu. erman toroğlu'na yaptığı 'havuz medyası' çıkışı da bunu destekler nitelikte. öte yandan florya arazisinin durumu, atatürk havalimanının etrafı ranta açılması gündemdeyken hem de, kendisine galatasaray'ın taşınmazlarının gardiyanı titrini kazandırabilir.

seçim yaklaşırken kendinin iyice bu çizgiye yaklaşıp bu yönden siyaset yapacağını düşünüyorum. genel kurul'da karşılık bulup bulamayacağına dair ise bir fikrim yok.
25 mayıs 2022 divan konuşması tam bir hayal kırıklığı oldu ben zaten şahsen dursun özbek'i destekliyordum ama en azından ilk kez çeyrek asır sonra tüm adaylarının borç karşıtı olduğu bir başkanlık yarışı izleyeceğiz diyordum.

bugün ilk defa açık açık borçla yaşamaya devam edeceğini ilan etti hemen aklıma rahmetli canaydının "akıllı borçlanacağız" lafı, aig, sahip som, ahmet çakar'ın kurşunlanması filan geldi :(

dursun özbek rahat kazanacaktır zira çok çarpıcı konuştu günlük 1 milyon lira faiz ödüyoruz bunun altından kim kalkabilir dedi. ki öyle ya malımızı mülkümüzü satıp borcumuzu sıfırlayacağız ya da faize yedirip yine elimizde gayrimenkul kalmayacak ama bu kez katrilyon borçlarımızı olacak...
ne oldu da gayrimenkul satışlarından vazgeçildi anlatması ve özellikle adnan öztürk'ün altı ay sonra hayata geçirebileceğini söylediği büyük galatasaray projesinin altını doldurması gereken başkan adayı.

gönlüm asla dursun özbek'ten yana olamayacağı için bunlara açıklık getirmese de kendisinin kazanmasını temenni ederim ancak bu çok önemli bir soru işareti.
göreve geldiği taktirde 2021-2022 sezonunu dahi aratacak başkan adayı.
Yeni nesil burak elmas denemesi. Tek farkı kene misali fatih hocanın kanını ememiyor olması. Fatih hocanın kanını taşımayan galatasaray'ın kapısından geçemez!
Basında hergün farklı bir teknik direktörle anlaştığı haberi yapılan başkan adayı. Önce Almandı sonra fransız oldu şimdi de italyan ekolü. Hiçbir vaadi yok, " yaparız, ederiz biz Galatasarayız " kafasında kulüp mü yönetilir? Diğer aday da Dursun Aydın Özbek! Yine tansiyonum düştü.
az önce smart spor'a yaptığı açıklamada cenk ergün'ün potansiyel sportif direktör adaylarından biri olduğunu ve seçilmeleri halinde kendisiyle çalışabileceklerini tekrarlamıştır.

adnan öztürk ise dün ajans 1905'e yaptığı açıklamada cenk ergün'le kesinlikle çalışmayacağını ve bunu cenk ergün'e de ilettiğini söylemiştir.

bu iki açıklama arasında sadece saatler vardır. başkan adayı ve sportif a.ş. yönetici adayı ayrı tellerden çalmaktadır.

sadece bu bile ne kadar zayıf bir ekip olduklarının apaçık göstergesidir.

https://twitter.com/spor_smart/status/1533755236002693120
bugün gerçekleştirdiği 'dursun özbek'e sallama lansmanı' ile seçimi kaybetmeyi garantileyen başkan adayı.

dursun özbek'in lansmanına binlerce kişi katılırken, eşref hamamcıoğlu'nun lansmanına 300-400 kişi gitmiştir.

lansmanı kendisi açıp 15 dakika aralıksız olarak dursun özbek ve erden timur'a sallamıştır. bir yandan dursun özbek ve ekibinin gayrimenkul projeleriyle hayal sattığını iddia ederken diğer yandan 'istesek biz de yaparız' diyerek her zaman olduğu gibi kendisiyle çelişmiştir.

daha sonra sahneyi boğaç göncü'ye bırakmıştır bu isim de dijitalleşme üzerine yapılan projelerden bahsetmiştir. soyut şeyler. öyle tabloya rakam yazmakla olmuyor bu işler.

daha sonra tekrar kürsüye gelen eşref hamamcıoğlu rakibe sallamalara devam etmiş ve kendisinden beklendiği gibi çerez vaatlerle kapanışı yapmıştır.