Fatih terim vs jorge jesus – Gala Sözlük
Fatih hocaya hakaret gibi başlık olduğundan öncelikle hocam, ardından bütün gerçek galatasaraylılardan özür diliyorum. Maksadım jorge jesus'u elit hoca sanan fenerbahçelileri aydınlatmak.

Jorge jesus'un çalıştırdığı en büyük takım: benfica
Fatih terim'in çalıştırdığı en büyük takım: milan
Jorge jesus'un en büyük başarısı: avrupa ligi finali
Fatih terim'in en büyük başarısı: uefa kupası şampiyonu
Jorge jesus'un milli takım bazındaki en büyük başarısı: none
Fatih terim'in milli takım bazındaki en büyük başarisı: euro 2008 yarı final
Fatih terim'in kurduğu kadroların en büyük başarısı: ac milan-şampiyonlar ligi şampiyonluğu, galatasaray- uefa süper kupa şampiyonluğu
Jorge jesus'un kurduğu kadroların en büyük başarısı: benfica-avrupa ligi finalı

Jorge jesus'u avrupa'da sorsanız o kim diye sorar millet. Uefa avrupa liginde sizinle eşleşti diye dünyaca ünlü hoca olmuyor. Siz 3 tane yabancı hoca tanıdığınız icin dünyaca ünlü sanıyorsunuz. Elit hoca desen zaten hiç değil.

Peki fatih terim öyle mi? Dünyanın neresinde olursanız olun fatih hocayı herkes tanır. Çok düşük bütçeler ile uefa kupası kazanmak her baba yiğidin harcı değildir. Fatih terim'den başka da örneği yoktur... uefa avrupa ligi değil ha uefa kupası... yani sampiyonlar ligi ile arasında çok bir fark yok. Real madrid'in dizlerini kaç kere titrettiğini sayamadık bile... türkiye milli takıma ile yarı final... tabii tanıyacaklar.

Şimdi bir kez daha soruyorum jesus'u kim niye tanısın? Uefa avrupa liginde final oynadı diye mi? Aykut kocaman da yarı final oynadı. Ozaman o da dünyaca ünlü teknik direktör :)

Velhasıl kelam dünyaca ünlü hoca ile kimsenin tanımadığı portekizlinin farkını anlatmış olduk.

Edit: libertadores'i ciddiye alan yazarın kaç tane libertadores karşılaşması izlediğini bir hayli merak ettim xd. Dünyada hangi hocaya sorsan ki libertadores mi yoksa uefa avrupa ligi yarı finali mi diye hepbir ağızdan uefa yarı finali cevabını alırsın. Bir de anladığım kadarı ile örnek verdiği milan'ı ve de galatasaray'ı pek izlememiş olsa gerek ki anlamsız birşeyler yazmış. ancelotti fatih hocanın iskeletini ve taktiklerini büyük oranda korurken, fatih hoca tudor'un üçlü garabetini baştan sona değiştirmiştir. Bilmeden konuşmayın sonra Komik duruma düşüyorsunuz :)
Eksik bilgi...
Jesus G.Amerikanın Şampiyonlar Ligini ve sudamericana(avrupada uefa kupası) yı aldı.
Ac Milan'ın başarısı Ancelotti'nindir yok değil dersen gelirler sana Tudor'un kadrosu ile Fatih Terim 2 şampiyonluk aldı derler.
Jesus tanınmış hocadır, kötülemek bunu değiştirmez.
Varsayım ile cevaplar vermek senin dediklerini haklı kılmaz.
Milan gibi takımlarda kadroyu TD kurmaz bu arada; SD yapar o işi.
jorge jesus şampiyon olsa bile carlos alberto etkisi yapar en fazla çünkü 1 yıllık ve lusophone

Number3
, dönemin milan sportif direktörünü söyleyebilirsen benden sana forma :) tabii milan'ın o dönem sportif direktörü olmadığı için bulamayacaksın.

Edit:

Number3
fatih terim'in kaç yılında milan'ı çalıştırdığını bildiğine emin misin :)

Edit2: sportif direktör gibi...

objektif bakınca jorge jesus hem kariyeri hem de kalibresi itibarıyla fatih terim ile kıyaslanabilecek bir teknik direktördür.

türkiye'de başarılı olur mu, olamaz mı bunu zaman gösterir.

sonuçta bu ülkede del bosque de, aragones de, mancini de başarısız olmuştur.

ancak fenerbahçe imkanlar dahilinde getirebileceği en iyi teknik direktörü getirmiştir.