Fatih Terim – Gala Sözlük
Galatasaray tarihinin en başarılı Teknik Direktörü , Nam-ı değer İmparator Fatih Terim , bugüne kadar aldığımız kupaların 1/3 ünde pay sahibidir .
iyisiyle kötüsüyle galatasaray tarihinin en değerli kişiliklerinden birisi. bu sene rumen oyunculara verilen gereksiz 11m euro hatası bir yana avrupa başarısı bir yana iyisiyle kötüsüyle bir sezon geçirip başkan tarafından haksızca yollanmıştır
Galatasaray'ımızın en büyüğü. Ancak ne yazık ki kendini yenileme konusunda çok geride kaldı. Kendine iyi bir yardımcı bulamadı. Güncel olamadı.
Galatasaray tarihinin tartışmasız en önemli figürü ve şuana dek en çok kupa kazanan teknik direktör.Ayrıca her gs yönetimi için çan simidi takım kötü gittigi kupa alamadıgı her dönem gelip camiayı tekrar ayaga kaldırmıştır.Ancak 2022 yılı itibariyle dönemi kapanmış, modası geçmiş futbol aklı olarak geri kalmıştır. Artık Galatasaray sadece yönetici olarak katkı sağlayabilir
küçüklüğümden beri benim için galatasaray'ın kendisi olmuş, kulübün en büyük efsanesi. ve öyle de kalacak. her zaman baş tacımız olsa da hocanın artık yavaş yavaş kulübeden çekilmesi gerektiği son birkaç sezonunda oldukça belirgin olmaya başladı. yeterli reaksiyonu verememesi, ilginç oyuncu tercihlerine taraftardaki haklı şekilde kazanılmış sonsuz kredisi de eklenince bocalama kaçınılmaz oldu.
Hocamıza böyle bir veda yakışmaz.Hatalarından ders çıkarmış olarak son bir kez daha göreve gelmeli ve kendine yakışır şampiyonluklar ile teknik adamlığa veda edip tecrübelerini yönetsel kadrolarda devam ettirmelidir.
Türk futbolunun en büyük teknik direktörü. Kimsenin yanına yaklaşamayacağı başarıları vardır, başarısız denilen son döneminde bile 2 şampiyonluk, 1 ziraat kupası ve 1 süper kupa kazanmıştır. Ayrıca lazio marsilya ve l.moskova'nın olduğu gruptan namağlup lider çıkarmıştır. Çok büyük çok.
artık futboldan tamamen emekli olduğunu açıklaması gereken efsanemiz, imparator.