florya metin oktay kapalı spor salonu – Gala Sözlük
florya ihalesi ile alakalı galatasaray'ın emlak konutla beraber yapmış olduğu çalışma sonrası tamamen süpriz olarak ortaya çıkmış bir gayrimenkul ve üzerine yapılacak olan en yeni tesisimizdir.

şöyle ki florya'da sahibi olduğumuz arazideki parsellerden tapusu bizde olan kısmın satışıyla alakalı bir problem olmasa da 20 dönümlük gsgm'ye ait sadece intifa hakkı bizde olan parselin geliştirilemeyeceğine dair emlak konut ile gsgm arasında yapılan uzun yazışmalardan sonra ortaya çıkıyor ki; bu 20 dönümlük (aslında tam olarak 19.250 metre kare) arsa sadece sportif amaçla kullanılabilir.

emlak konut ise gayrimenkul değerlendirme safhasında buranın yeşil alan olarak rekreasyon amaçlı kullanılmasını teklif ediyor. bu da kabul görmüyor sonuçta galatasaray'ın teklifi ile buranın satıştan çıkarılmasına ve üst kullanım hakkının galatasaray'da kalmasına ve 2025'e kadar olan süremizin buraya yapacağımız kapalı spor salonu ile devlete kazandıracağımız tesis ile 49 yıllığına yani 2057'ye kadar uzatılması noktasındaki teklifi devlet kabul etti.

yapılacak tesiste hem basketbol takımlarımız antrenman yapabilecek hem alt yapı takımları müsabakalarına çıkabilecek hem de ileride hentbol gibi diğer salon sporları için bir tesisimiz hazır bulunmuş olacak. dahası buraya bir de gs store açılarak floryanın galatasaray bayrağının dalgalanmaya devam edeceği bir merkez olarak muhafazası da sağlanacak.