galatasaray sportif aş – Gala Sözlük
sadece futbol branşının gelirlerini ve giderlerine bütün halinde sahip olup her büyük türk spor camiasının yaşadığı maddi sıkıntının temeli olan amatör branşların giderleri bünyesi dışında tutularak halka açılmış ve borsaya kote edilmiştir.

dolayısıyla yüksek karlılığı olduğundan yüksek temettü dağıtımı yapmaktadır halbuki bu sunidir zira diğer branşların giderleri derneğe zarar yazmaktadır ve unutulmamalıdır ki tüm gayrimenkul ve varlıklarımız derneğe kayıtlı olup kendini lağvetmesi halinde tüm varlıklarıyla beraber tüzük gereği liseye devrolunacaktır. tüm maddi sıkıntılarımızın temelinde de bu vardır her ne kadar futbol aş ve sportif aş birleştirilmiş olsa da hala ciddi bir problem olan galatasaray'ın diğer gider kalemlerinin sportif aş kayıtlarına geçirilememesi olduğu gibi durmaktadır.

oysa ki sportif aş'nin esas sözleşmesi basketbol ve diğer branşların giderlerini işlemeye müsaittir. gayrimenkul satışı gibi kira geliri gibi kaynakların aktarımını dernek sadece hakim ortak olarak sermaye artışı ile yapabilmekte burada da zaman zaman (ünal aysal döneminde olduğu gibi) sıkıntılar yaşanmaktadır.
11 haziran'daki seçimde dursun özbek'in seçilmesi halinde erden timur'un, eşref hamamcıoğlu'nun seçilmesi halinde ise adnan öztürk'ün görev alacağı yapı