haldun domaç – Gala Sözlük
haldun domaç saygı duyulacak biri değildir sadece bu ülkede neye saygı duyulacağını iyi bilen eski bir devlet memurudur (gerçekten emekli sandığından emekli yüksek maaş alabilmek için yıllarca ekran arkasında kalmaya razı gelmiştir). şöyle ki haldun domaç'a bakınca son derece saygı değer, istanbul beyefendisi bir adam izlenimi uyandırır, diksiyonu, temiz aile yaşantısı, tıraşı, giyim kuşamı, hazreti ömer adaleti, seviyeli duruşu filan... doğru değil mi aklınızdaki haldun domaç algısı bu; bizim haldun ağabeyimiz :)

arkadaşlar bir de gerçek haldun domaç var...o da türkiye'ye paçozluğu getiren nesilleri yozlaştıran adamın kendisi olduğudur. 1990'lar ve sonrasının uğramış olduğu kültürel erözyonun baş müsebbibi kendisidir çünkü türk televizyonlarına televole formatını getiren adamdır kendisi...

ne garip değil mi can tanrıyar gibi acun ılıcalı lümpen, komünizm ile yönetilen bir ülkede kurşuna dizilecek, şeriat ile yönetilecek bir ülkede ise recmedilecek tiplerin konformist ve oportunist haldun ağabeyisi yani. adam türk insanının kodunun; sibel canın kaset skandalına, hülya avşarın çocuğunun doğumunun helikopter ile canlı yayınlanmasına, maradonanın maraba deyişine (o da sporla alakalı bir jenerik olsun diyeydi zira bir müddet sonra televolede futbolla alakalı tek kalan şey logodaki toptu) aykırı olduğunu bildiğinden ihaleyi melih gümüşbıçaklara yalçın dümerlere bıraktı kendi efendi ve federasyonlarda görev almaya herdem hazır istanbul beyefendisi hadi oradan yeme bizi haldun ağabey :)
renkdaşlar bunun tgrt'de hazırladığı bir program vardı tele kritik diye o formatı da bu bulmuştu en azından orada futbolcular fıkra filan anlatır çıplak kadın çıkmazdı çünkü trt'den tgrt'ye henüz geçmiş tam ısınamamıştı daha sonra ilker yasin ile şansal büyüka'dan transfer teklifi geldi haldun'dan belli bir rating ve garanti share isterler bu da en çok parayı verecek olana yeni bir format satacağını seda sayan, sibel can, pınar eliçe, hülya avşar ne kadar asker kartpostallarını süsleyen aktris şarkıcı varsa onları programa dolduracağına dair garanti vererek transfer olur sonra arsayı topladıktan sonra işi can tanrıyarlara bıraktı onlar iflas edip petek dinçözlerle evlendi bu da istanbul beyefendisi rolüne bürünerek bağlama çalıyor işte...

ama durur mu haldun ağabey, her fırsatta cukkayı doldurmaya devam sıfır etik öyle ölene yerde tekme atan cinsten...diyorlar ki adam fenerli...ne feneri renkdaşlar adam ekmeksporlu... bu hem giresunsporda yöneticilik yaptı hem sarıyersporda... uzun yıllardır birleşik fenerbahçeliler aziz yıldırım sayesinde fenerdeki etkinliğini yitirince bu da bağlantıları sayesinde fenere yaslıyor. ha ama son yıllarda kimin tetikçisi derseniz fenerin o doğru. demek istediğimi yıllardır desteklediği aziz yıldırım'ı nasıl eleştirmeye başladığından görebilirsiniz zira yılların haldunu seziyor duyuyor koç seslerini bu adam asla yaş tahtaya basmaz yanlış beygire oynamaz.

onun için bu boş adamı umursamayın ben bunu gördüğümde düşünmeyi bırakıp fatih terim'in karizmasından dizinin bağının çözüldüğü düşmeli 2004 avrupa şampiyonası yorum platformu aklıma geliyor.
youtube kanalında kolpa transfer haberleriyle galatasaraylılara sazan.avi yapan, televizyonda karşıma çıkınca kanalı değiştirdiğim dinlemesi sıkıcı mıy mıy a spor yorumcusu.