hasnun galip galatasaray kulüp binası – Gala Sözlük
hasnun galip sokakta yer alan kulüp binamız olup ve tapusu tamamen bizdedir. dursun başkan burayı da bir çeşit butik otel olarak değerlendirmek istemektedir. bu nedenle binamızı tarihi eser olmaktan çıkartarak olası bir yıkım kararının önünü açmıştır.

gerçekten de burası satılsa bedavaya gider; kiralansa kendine hayrı olmaz ama bu gayrimenkul butik otel olarak geliştirilirse düzenli bir gelir yaratabilir hatta ihale edilmeyip kulüp bünyesinde bile işletilebilir çünkü mecidiyeköy'deki ali sami yen otelinden bahsederken yazdığım gibi yolsuzluk yapılacak kadar rantabl bir büyüklükte değil çünkü binamızın yeni imarında artı bir kat kazanımı söz konusu değil.

ancak naçizane görüşüm halihazırda bir otel yapmışken ikinci bir otele hiç ihtiyacımız yok üstüne üstlük yeni bir inşaata ayrılacak bir kaynağımızda yok zaten. dolayısıyla yapılması gereken bir lira harcanmadan kulübümüzün kurullarının merkezleri ve vakıf adreslerini buraya taşımak olmalı.

zaten hali hazırda voleybol şubesi burayı boşaltalı yıllar oldu kulüp merkezi de ali sami yen spor kompleksine; aslantepe’ye gitti. koca üç katlı binada sadece divan kurulu üyelerinin odaları var bildiğim kadarıyla; ne var ki toplantı yapılacak büyüklükte bir salonda yok binada eğer divan toplantıları yeni mecidiyeköy'deki ali sami yen otelinde yaparsa hem dışarı kira ödenmez hem de hasnun galip binamızda şu an bulunmakta olan sicil kurulu’nun yanı sıra denetim kurulu ve disiplin kurulu da kullanır.

galatasaray topluluğunun bileşenlerinden olan vakıflar, sandıklar ve derneklerde burada toplanabilir. eğitim vakfının kendi binası var zaten, galatasaray kulübü yardımlaşma ve dayanışma sandığı da hasnun galip’te, eğer galatasaraylılar yardımlaşma vakfı da buraya taşınırsa (zaten florya'yı tahliye edeceğimizden her türlü yeni bir adrese ihtiyaçları olacak) tüm kurullarımız, sandıklarımız ve vakıflarımız (eğitim vakfı hariç) tek bir adreste bulunmuş olur. yine uygun katlarda birer oda tahsis edilerek mezun, sporcu ve taraftar derneklerinin irtibat ofisleri de buraya taşınır fiiliyatta galatasaray topluluğunun cismani adresi hasnun galip olur ki en karlı ve en kolay gayrimenkul değerleme yolu budur.