Kadro yapılanması – Gala Sözlük
Mustafa Muhammed
Umut Bozok
Diagne
Kerem Yunus
Barış Halil
Sivasspor (Kerem Atakan) Morutan
James Rodriguez
Halil
Cicaldau
Hamza Yiğit Akman Muhammed Elneny
Berkan Taylan

Aanholt Marcao Ozan KABAK Boey
Defans Hattı en az iki yerli sağlam olabilecek yedek olmalı.
Pena
Muslera
Muslera çok şey verdi ama artık kronik sakatlık ve yaş nedeniyle pena diyorum.
Birkaç giren çıkanı aratmayacak şekilde transfer daha eklersek iyi olur kulüp Avrupa'da oynamayacak sadece iki kulvar var. Bu nedenle düşündüğüm kadro bu bütçe nedeni ile bu kadro bizi Şampiyon yapmaya bilir ama Avrupa'da oynamanızı sağlar. Hayallerin peşinde koşmayın arkadaşlar Başkan ismi söylemiycem biri geldiğinde satmadan almayacak diğeri satış yapmadan alacak.
Bu sezonki kadro korunmalı, kiralıktan gelen oyuncular (Luyindama, Ozornwafor, Sekidika, Okan Kocuk, Yunus Akgün, Emre Akbaba) takımda olmalıdır. Önümüzdeki sezon Galatasaray'ın kadrosunda ilk 11'de, Yunus Akgün ve Emre Akbaba mutlaka olmalıdır. Defansın sağında Omar oynamalıdır. Okan Kocuk, Muslera'yı aratmayacaktır. Orta sahaya en az iki kaliteli orta saha oyuncusunun transfer edilmesiyle, Galatasaray'ın önümüzdeki sezon şampiyonluğun en güçlü adaylarından biri olacağına inanıyorum.
Bu sezon kadroyu koru yacak tek başkan adayı var. Bunu da kimse onun tarafında olduğumu düşünmenizi istemem ben Galatasaray kimin faydası olacaksa onun yanında yer alırım. Eğer bu kadro bozmadan kadro yapılanması içine girecek istek. Kesinlikle sadece direkt 11 için değil bizim yedek olarak da kadro çok zayıf. Ne yazıkki en derin kadro Fenerbahçe elinde o kadro emin olun Fatih Terim elinde olsaydı Galatasaray şampiyon olurdu bu sene.
mevcut kadroya en az dört kaliteli takviye ile yeni sezonda şampiyonluk yarışında olabilir. aksi takdirde yine hüsran yaratacak kadrodur.