marco rose – Gala Sözlük
geçtiğimiz haftalarda borussia dortmund'dan ayrılan alman teknik adam

an itibarıyla galatasarayımızın teknik direktörlüğü için en ciddi adaydır

gerçekleşme ihtimalini çok düşük görsem de en azından profil olarak beni hayal kırıklığına uğratmamıştır

de zerbi'nin falan aksine mevcut futbolcularımızla iş yapabilecek az sayıda antrenörden biridir
Fatih terim'in 20'de 1'i kadar başarısı olmayan 2.sınıf teknik direktör. A class hoca galatasaraylı ama adı faith terra olmadığı için istenmiyor. Yazık... olası galatasaray'ın başına geçmesi durumunda en geç 8.hafta kovulur. Tazminatını da paşa paşa öderiz...
kariyerinin henüz başında olmasına karşın başarısı bulunmadığı için eleştirilen teknik direktör. kıyaslandığı fatih terim'den 25 yaş küçüktür.
Geçen sezon(*) şampiyonlar liginin en kolay gruplarından C grubundan Dortmund'u bir üst tura çıkaramamış teknik direktör. Zaten bu performansından dolayı Dortmund kendisiyle devam etmek istemedi. Kimsenin kendisi için Bayern'den şampiyonluk alması gibi bir beklentisi yoktu.

Galatasaray'a gelirse başarısız olacağını öngörmek için kahin olmaya gerek yok diye düşünüyorum. Bence, yönetim için gereksiz bir risk olur. Ha derseniz ki "biz iyi futbol görmek istiyoruz, kupa kazanmasak da olur." ona da saygı duyarım.
mucizevi bir şekilde dortmundu çalıştırmış olan galatasaray seviyesinin bi hayli altında fakat ekibi ve kendinin maaşının bi hayli dolgun olduğu teknik adam, taktiksel olarak iyi olup geriye kalan tüm özellikleri vasat altı olan andrea pirlo kalibresi "antrenör"