Mbaye Diagne – Gala Sözlük
Trezeguet hamlesi gelirse veya kanatlar Kerem ve Yunus ikilisi olursa diri bir Mbaye Diagne tekrar süper ligin sefiri olabilir
2018-2019 sezonu kış transfer döneminde alan, pato, tetteh, samatta ve sayamayacağım onlarca forveti almayı beceremeyip son gün 13 milyon euro bonservis ile kadromuza kattığımız, premier lig'de iyi bir performans göstermesine rağmen alıcısı olmayan instagram fenomeni. galatasaray formasıyla bu kadar kötü oynayıp bu kadar gol atan başka bir oyuncu görmedim orası ayrı. şahsi fikrim planlamamızda hele hele ilk 11 planlamamızda yeri olmamalı.
Ölünün arkasından kötü konuşulmaz, hatta rahmetliye herşeye rağmen saygım sonsuz fakat 13 milyon euro bonservis vermemiz de oyuncunun hatası değil. Bonservisi üzerinden duygusal bir oyuncuyu eleştirmek çok büyük bir yanlış.
takıma duyduğu aidiyeti düşük buluyorum bu yüzden elden çıkarabilirse galatasaray için hayırlı olur daha karakterli futbolcular kadroya dahil edilmeli
Kesinlikle Galatasaray oyuncusu değildir. Onun yerine yabancı kontenjanını genç bir yetenek için kullanmak gereklidir.
Sözleşmesinin bitmesine son 1 yıl kalmıştır. Kimse bonservis parası ödemeyeceğine göre 1 yıl daha 2.4000.000 eurosunu almadan bir yere gitmeyecek, yattığı yerden kazanmaya devam edecektir.
galatasaray'ın yediği en büyük transfer kazıklarından biridir. 'çok iyi' denilebilecek tek özelliği bulunmamasına karşın penaltı ve şans golleriyle parladığı bir yıldan sonra kendisi için 13 milyon euro bonservis bedeli ödenmiş, kendisine de 4.5 yıl için 10 milyon euro taahhüt edilmiştir.
kendisini 13 miyon euro'ya transfer ettiğmiz 2018-19 kış transfer döneminde erling braut haaland salzburg'a 8 milyon euro'ya transfer olmuştur.

sonrasında ise oyuncuya bu kendisinin suçu gibi davranılmıştır ancak kulübümüzle ligde 2713 dakikada 21 gol 3 asist ile toplamda 113 dakikada bir skor katkısı yapmıştır. karşılaştırmak gerekirse yakın dönemde formamızı giyen santraforların lig performansları aşağıdaki gibidir:

bafetimbi gomis: 85 dakikada bir skor katkısı
radamel falcao: 91 dakikada bir skor katkısı
mustafa muhammed: 112 dakikada bir skor katkısı
kostas mitroğlu: 132 dakikada bir skor katkısı
muğdat çelik: 133 dakikada bir skor katkısı
eren derdiyok: 141 dakikada bir skor katkısı
adem büyük: 153 dakikada bir skor katkısı
halil dervişoğlu: 199 dakikada bir skor katkısı
florin andone: 244 dakikada bir skor katkısı