mustafa cengiz – Gala Sözlük
değeri gün geçtikçe daha fazla anlaşılacak, canı pahasına galatasaray için mücadele etmiş rahmetli eski başkanımız. ölümüne galatasaray'lı sözünün vücut bulmuş hali. efsaneler döneminde belli olmaz, zaman onları yüceltir.
bizi ffp denen beladan kurtarmış merhum büyük başkan. transfer taraftarları tarafından kanserken hakaretlere uğramıştır. değeri maalesef öldükten sonra anlaşılmıştır. huzur içinde yat.
1949-2021 yılları arasında yaşamış olan eski başkanımız.
var olmuş diyemedim çünkü hep var olacaktır kendisi.
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.
Her zaman efsane başkan olarak hatırlayacağım.
ilk senesinde şampiyonlar ligine giden takımı forvetsiz bırakan, 2. senesinde 2 sene üst üste şampiyon olan kadrodan hiç kimseyi satamayıp bu yüzden kiralıklarla dolu kadro kuran, 3. senesinde ise 42 haftalık periyoda takımı orta sahasız sokan rahmetli başkanımızdır. daha şampiyonluğa giden takımın hocasına ve futbolcularına ettiği lafları, tff ve kurullarına karşı camianın hakkını savunması gerekirken onlara teşekkür etmesinden bahsetmiyorum bile. ayrıca kendisi döneminde kulüp mali olarak düzlüğe çıkmamış tam aksine adeta şarampole yuvarlanarak galatasaray'ın net borcu 2 milyar tl'yi geçmiştir.
Namı diğer "ali cengiz" merhum galatasaray başkanı. Kendisini Fatih terim'e ettiği zulm ile hatırlayacağım.