selahattin beyazıt – Gala Sözlük
galatasaray'da başkan seçilip görevini tamamladıktan sonra tekrar başkan seçilen son isimdir. galatasaray liselidir. 37 yaşında başkan olarak ali sami yen'den sonraki en genç başkanımız unvanını da almıştır. riva arazisini galatasaray'a kazandırarak benim için efsane başkanlarımız statüsündedir. ayrıca eğer gerçekten derin galatasaray diye bir oluşum varsa o oluşumun en derinindeki isimlerden biridir benim için. 21 ocak 2022 günü hakkın rahmetine kavuşmuştur. allah rahmet eylesin efsane başkan.
türkiye'deki üç beş gerçek aristrokrattan biriydi. hariciye mensubuyken adnan menderes'i düşen uçağından hastaneye götüren kişidir :)

türkiye'ye sahibi olduğu ana yayıncılıkla brittannica ansiklopedilerini getirmiştir. margaret thatcher ile direkt istediğinde görüşebiliyordu. kraliçe ii.elizabeth'in türkiye konu olduğunda mutlaka görüştüğü isimdi.

aslen kürt olup ağa çocuğu olduğundan selahattin ağa olarak da anılırdı. oğlu'nun toys r us firması vardı. batmıştı parayı kasadan çıkarıp devretmişti. cep telefonu ve bilgisayar kullanmazdı. resmen victorian era adamıydı.

hasta galatasaraylıydı. toplamda 4 seçim kazanmıştır iki dönemi vardır. 1969-1973 ve 1975-1979 arası. toplamda futbolda 3 lig, 2 tsyd, 2 cumhurbaşkanlık ve 1 türkiye kupası kazanmıştır.

basketbolda 2, voleybolda 2, atletizmde 8, kürekte 3 ve yelkende de 9 şampiyonluk kazandırmış alfa ibn alfa'dır... allah gani gani rahmet eylesin...