younes belhanda – Gala Sözlük
galatasaray'da forma giydiği süre boyunca taraftarın çok büyük haksızlık yaptığı futbolun doğrularını iyi şekilde uygulayan eski futbolcumuz.
baslığını açmayı 1 dk ara ile kaçırdığım efsanemiz. yabancıya gitmemiş anlaşılan
1990 doğumlu fas'lı futbolcu.
halen adana demirspor takımında forma giymektedir.
"ben galatasaray'a aşığım. fenerbahçe maçları futbolu neden sevdiğimin maçlarıydı. fenerbahçe'ye karşı oynadığımda onları delirtirdim.

en burada olduğum sürece şampiyon olamayacaksınız" demiştim. fenerbahçe'ye karşı üst üste 8 maç kaybetmedik. ben ayrıldıktan sonra ise ilk maçta kaybettiler."

vallahi de çok haklısın abim. biz senden razıyız.
galatasaray'da forma giydiği 4 sezon boyunca kendisine yapılan her türlü ırkçı saldırıya, hakarete, küfüre, saygısızlığa rağmen onu gamsızlıkla suçlayanlara inat formasının hakkını sonuna kadar vermiş yeri geldiğinde suratında maske ile maçlara çıkmıştır.

belhanda'lı galatasaray önce lige senelerce ambargo koyacak gibi görünen beşiktaş'a dur demiş, iktidar destekli belediye spor'u engellemiş üstüne tüm bunlar yetmemiş gibi kadıköy'ü adeta bir 'civciv' yuvasına çevirmiştir.

ırkçı serserilere ve hollandalı izzet çapa hayranlarına inat biz senden razıyız younes. yolun açık olsun.
Belhanda'nın olduğu dönemde fenerbahçe mağlubiyeti görmedik. Kendisi gitti, iki maçıda kaybettik. Demeki keramet belhanda da..
taraftara küfür eden çöl bedevisi. bir buna bir de paratöre iyi tekme attık.

bugün gs'de olsa en kötü 5. olurduk ama taraftardan "bu takımı 5. yaptın" diye küfür yerdi