2 şubat 2023 adana demirspor fenerbahçe maçı – Gala Sözlük
valencia ve sheriff ndiaye nin golleriyle 1-1 sonuçlanmış maç. maçta ayrıca belhanda bir penaltı kaçırmıştır.

sonucu itibariyle fenerbahçenin şampiyonluk ümitlerini oldukça azaltmış maçtır ayrıca. maçı yöneten ali palabıyık standart bir maç yönetmiştir. maç içinde bir çok tartışmalı karar var, kararların çoğunun doğru olduğunu düşünüyorum, bir tek batşuayi pozisyonu penaltı olmalıydı. bizim sivas maçında nelson a yapılan ama verilmeyen penaltıya benzeyen bir pozisyon.

adana demirspor çok iyi bir maç çıkarmasa da bu halleriyle bile fenerbahçeyi oldukça zorladılar. maçın fenerbahçe adına yıldızı penaltı yaptırmasına rağmen kaleci altay idi. adana demirspor da ise kaleci sertaç odukça garip hareketler sergilemiştir. adeta fenerbahçeye maçı vermek için uğraşan bir görüntüsü vardı. ligde musleradan sonra en çok kurtarış yapan kaleci olan sertaçın bu hareketleri şüphe uyandırmıştır. fenerbahçenin kaleyi bulan şutu olsa buradan puan kaybı yaşamadan dönecekti. ancak maç boyu fenerbahçe kaleyi sadece iki kez bulabilmiştir. bunlardan biri de gol olmuştur.
fenerbahçenin hakikatlerin farkına vardığı ve ali koç tarafından kandırıldığını idrak ettiği maç olarak tarihe geçmiştir...