28 ağustos 2022 trabzonspor galatasaray maçı – Gala Sözlük
üst edit: 0-0 tamamlanan mücadele. maçın adamı net hakemdi! adam iki takım da kazanmasın diye canla başla uğraştı.

akşam 21:45'te başlayacak maç. bein sports 1'de yayınlanacak mücadelenin hakemi ali palabıyık. skor tahminim trabzonspor'da uğurcan çakır sürpriz bir sakatlık yaşamadan önce 2-2'ydi ancak şu an 2-3 kazanacağımızı düşünüyorum.
1 puanla döndüğümüz mücadele. normal şartlarda trabzon deplasmanı için 1 puan yazmak çok büyük sorun değil. ama trabzonun içinde bulunduğu durum açısından beklentilerimiz 3 puan yönündeydi. bir fırsat teptik, yazık oldu.

oyunda genel olarak daha etkili olan taraf olduğumuzu düşünüyorum. yeni transferler torreira ve mertens daha hazır ve takıma uyum sağlamış göründüler. özellikle mertens hem ileride hem geride çok iyi bir maç çıkardı. takımın çok önemli bir parçası olacağını gösterdi. boey ile birlikte takımın en iyisi gibi göründüler.

takımın en kötüsü seferoviç idi. nedendir bilmiyorum sanki yeni gelmiş bir oyuncu gibi değilde, 3 senedir oynayan, galatasarayı kafasında bitirmiş bir oyuncu gibi oynadı. pozisyonlarda geri koşmadı, sürekli ofsaytta kaldı ve arkadaşlarının pas opsiyonunu tıkadı. çıkarkende biraz tepki gösterdi. bu kadar kötü oynadığın bir maçta da çıkarken tepki vermezsin be arkadaş. kendisiyle acilen görüşülüp sorunu neyse çözülmesi gerekiyor. yeni gelecek transfer dedikoduları moralini bozmuş olabilir.

kerem ve yunus bildiğiniz gibi vasat devam ediyorlar. önde olan trabzon defansına karşı daha etkili olmaları beklenebilirdi, ama bu olmadı. yunus bir tık daha iyiydi diyebiliriz. ama bir kanat transferi şart görünüyor.

oliveira çok gömülüyor ama bence dün gece fena bir maç çıkarmadı. topu iyi saklıyor ve doğru kullanıyor. geçişleri kesmede de dün gece etkili oldu. topla beraber yavaş ama eksikliği ortasaha da akılsız kalmamıza neden oluyor. bence en büyük eksiği ikili mücadelelerde kendini fazla kolay bırakması. daha fazla ayakta kalmaya direnmesi lazım, lige alıştıkça ve form tuttukça bunun olacağını düşünüyorum.

nelson abdülkerim ikilisi iyi bir maç çıkardı. zaten trezeguet dışında etkin silahlarından mahrum trabzon çok etkili gelemedi. nelson boey tarafında trezeguetyi kullandılar daha çok ama çok tehlikeli bir atakları olmadı.