galatasaraylı yönetici ve iş adamları derneği – Gala Sözlük
derneğin tam adı 1905 galatasarayli yönetici ve işadamlari derneği 'dir. kısa isim olarak 1905 gsyiad kullanılır. derneğin merkezi istanbul'dur. şubesi yoktur.

kuruluş amacı; galatasaray spor kulübünü seven, üye, taraftar ve sempatizan olan yönetici ve işadamlarının galatasaray spor kulübü derneğine maddi ve manevi katkıda bulunmak için, tanışma ve görüşmelerini sağlamak, böylece karşılıklı dostluk, sosyal, kültürel ve ticari işbirliği bağlarını güçlendirmek ve geliştirmek.

benzeri değerleri paylaşan ve galatasaraylılığı çıkarlara dayanmayan işadamı ve yöneticileri bir araya getirmek, kamuoyunda etkin lobi oluşturmak, üyelerinin kişisel ve toplumsal gelişmelerinde onlara yardımcı olacak bilgi ve yetenekleri arttırmak için gerekli olanakları sağlamak, toplumun fiziki ve sosyal ihtiyaçlarını tanıyıp bu konulara eğilmeye özendirmek, etik standartları, mesleki bir sorumluluk kabul ederek bu mesleki sorumlulukları uygulamak ve geliştirmek, başta galatasaray spor kulübü derneği taraftarı olmak üzere sporu seven ve desteklemek isteyen tüm işadamı ve yöneticilerin dayanışma ruhunu geliştirmek ve toplumun kültürel ve sosyo-ekonomik gelişimine katkıda bulunmalarını sağlamak, ülke ekonomisine ve tanıtımına katkıda bulunmaktır.