Gheorghe hagi – Gala Sözlük
kendisini canlı izlememiş, kendisinden futbolcuyken imza almamış olan galatasaraylılar hep eksiklik hissedecek. valla kimse kusura bakmasın ama metin oktay dahil galatasaray'a gelmiş geçmiş en büyük değil sadece futbolcu aynı zamanda sporcudur.

anası vefat eder; 40 gün fatih hoca kendisine izin verir, köstence'ye giderdi. zaten oynadığı insan üstü futbolla fenere 10 puan fark atmış olurduk; dönünceye kadar makas kapanır ardından da bir karış sakalla gelir tekrar farkı açar, tüm takım gol sevincini hagi'den çekindiğinin üsturuplu yapardı.

ardından babası vefat eder; fatih hoca ona yine 40 gün izin verir, yeniden köstence'ye yas tutmaya gelirdi. yine saç sakal birbirine girmiş halde döner artık fener, milan, juventus, bjk, trabzon, bilbao eline kim geçerse ağlatırdı... hey gidi günler hey... siz de hala messiyi barcelona'ya gelmiş en iyi 10 numara sanın :) gözümüze mi inanalım size mi :) hürmetler...
Monaco'ya 30 metreden attığı gol hala gözümün önünde,böylesi bir daha gelmedi ve gelmeyecek..!!!!(Tribündeydim)
Patrick viera gibi futbol hayatı boyunca en fazla üç kez çalım yemiş bir efsaneyi sahada perişan etmiş ama uzatmalarda sinirlerine hakim olamayıp bizi 10 kişi bırakmıştır.(*)Zaten 10'da en fazla ona yakışıyordu.

Kendisi karpatların maradonası değil sadece hagi'dir. Bir futbol ikonudur. Alex de souza gibi kariyeri türkiye sınırları içerisinde kalmış kişilerle kıyaslanması da ancak bizimki gibi üçüncü dünya ülkelerinde olur.

Bu toprakların şu ana kadar gördüğü en büyük futbolcudur asla kıyas kabul etmez. Kendisini anlatmaya kelimeler yetmez.
içinde bulunduğu herhangi bir takımı, döneminin en güçlü takımı ile aynı seviyeye getirecek mükemmel topçu, saygı duyulası, baskın karater.
Bugün galatasaray'dan ayrılışının yıldönümü.
İşimde, gücümde, aşımdayım hiç sorma kardeşim hagi'nin yasındayım.
Biz 10'u çok sevdik...