mete arat – Gala Sözlük
galatasarayımız, aslantepe stadının üstünü kapatacak parayla transfer yapmak zorunda kalınca galatasaray düşmanlığı yaparak stadın dış cephesinin giydirilmesini hatta boyanmasını bile yıllardır engellemeyi başarmış mimardır. mesele eserinin çatısının yapılmayarak eksik kalmasına gönül koymak ise sen de aynı eserini çıplak bıraktırmış olmuyor musun dedirten fantastik şahsiyettir.

ayrıca stadı en azından boyatmak isteyen ünal başkan'a tirad şeklinde bir atar yaptığına dair efsanevi bir rivayetin de kahramanıdır...

yıllar önce yeşilyurt north shields'te adnan başkan ile adnan sezgin'i kahve içerlerken görmüştüm yandaki eski peugeot sinemasının yanındaki (çınar otelinde) d&r'dan çıkıyordum merhaba filan deyim diye düşünüp sürünerek yanlarına gittim o ara mete arat'ın stadın dış cephesini bitirmeye çalışan ünal aysal'a nasıl atar yaptığı mevzunu anlatırken adnan başkan illallah deyip yaka silkme hareketi yapmıştı ardından ünal başkan ile alay etmişlerdi ibra filan olayları daha sıcaktı o zamanlarda.

sözün özü galatasaray'ı estetik cahili gören kafayı bizimle bozmuş, can hıraş yıllardır yönetimlerimizle maalesef başarıyla mücadele eden mimardır.