Muhammed kerem aktürkoğlu – Gala Sözlük
Türk futbolunun son 10 yılda çıkardığı en büyük potansiyel. Ben hayatımda daha evvel 1 yılda bu denli gelişen futbolcu görmemiştim. Bu yaz satılması çok ama çok büyük hata olur. Iki yıl daha gelişmeden, şampiyonlar liginde top oynamadan giderse ederinin çok altında gider. Iki sene daha sabredebilirsek 30-40 milyon eurodan aşağıya kesinlikle satmayız. Eğer illa kaynak yaratmamız gerekiyorsa ne yazık ki marcao'yu satmak zorundayız.
Galatasaray taraftarına veda mesajı yayınlamış futbolcu. Bu sezon için 20-25 milyon euro teklif alabileceğini sanmıyorum. Satılması çok büyük hata olur. Ortada yönetim yokken, galatasaray ile de sözleşmesi varken kerem'in böyle bir mesaj yayınlamasına bozuldum. Kendsine hiç yakışmadı.
demek ki seçim sonucu ne olursa olsun gitmeyi kafaya koymuş yani mevzu galatasaray'ın yeni sezon hedefleri değil kerem aktürkoğlu'nun kariyer hedefleri...

neyse sonuçta avrupa'ya gidecek bir galatasaraylı kardeşimiz o yüzden çok da eleştiremeyeceğim... satabileceğimiz azami tutarlara satmamız gerekiyor...

kulüp bonservis rekorumuzu kırmadan göndermemiz gereken futbolcumuzdur. ki bu tutar badou n'diaye'nin 16 milyon euroluk bedelidir.

kerem aktürkoğlu'nun zaten halihazırdaki piyasa değeri 15 milyon euro civarında olup 1 milyon euroya satılması kafi olacaktır ki bu kadarlık bir makası elde edebileceğimizi düşünüyorum ki işbu girdinin tarihi olan kurdan 17 milyon euro takribi 285 milyon yani trilyon yapar ki bu bizim toplam net konsolide borcumuzun 9'da 1'ine tekabül etmektedir :)